V Bojniciach umrel prvý primár a priekopník patológie, lekár MUDr. Karol Schmidt


Nemocnica vyjadruje vďaku kolegovi z patológie

Foto: V Bojniciach umrel prvý primár a priekopník patológie, lekár MUDr. Karol Schmidt
Foto: Nemocnica Bojnice | Zobraziť galériu

Nemocnica s poliklinikou Prievidza, so sídlom v Bojniciach zverejnila smútočné parte svojho kolegu. „S hlbokým zármutkom oznamujeme všetkým, že nás vo veku 92 rokov opustil MUDr. Karol Schmidt.

Lekár, ktorý mal v nemocnici dlhú históriu, bol považovaný za priekopníka patológie a pevnú časť personálu nemocnice v Bojniciach. O svojom pôsobení napísal ako spoluautor knihu 50 rokov nemocnice v Bojniciach. „Chceme týmto vyjadriť slová vďaky za roky strávené v našej nemocnici, kde pôsobil ako historicky prvý primár patológie v rokoch 1960-1999,“ uverejnila nemocnica pod smútočným oznámením. 

Galéria: 5 fotiek

Tento lekár bol nielen profesionálom vo svojej praxi, ale aj obľúbeným kolegom: “Za roky práce v nemocnici som ho poznala ako človeka a aj ako lekára,  primára, ktorého som si vážila. Odišiel skvelý človek.“ píše Lea pod príspevkom, ku ktorému sa pridala aj Eva: „Na pána primára Schmidta budem vždy spomínať len s úctou, ako k človeku tak aj k lekárovi.“    

Na večnosť odišiel 2. júna vo veku požehnaných 92 rokov. Do Bojníc nastúpil 1. septembra 1960, ale hneď odišiel na dvojmesačné školenie do Trenčína.





Najnovšie zo Slovenska

Najnovšie v Trenčianskom kraji