FOTO: Myjava čelí problémom s nelegálnymi skládkami. Pri kontajneroch našli vyhodený starý nábytok


Myjava riešila dve nelegálne skládky počas víkendu

FOTO: Myjava čelí problémom s nelegálnymi skládkami. Pri kontajneroch našli vyhodený starý nábytok
Foto: Facebook/Mesto Myjava | Zobraziť galériu

Viaceré samosprávy čelia čoraz väčším problém nelegálnych skládok v katastrálnom území mesta. Len pred pár dňami našli obyvatelia Myjavy v kontajneri na cintoríne vyhodený plastový stolík či náradie na maľovanie.

„Vzhľadom na túto skutočnosť vás všetkých aj touto cestou prosíme, aby ste sa podobného konania vyvarovali. Zároveň vás prosíme, ak budete svedkami, že niekto vyváža na cintoríny veľkoobjemový či nebezpečný odpad, aby ste o tom bezodkladne informovali mestskú políciu na bezplatnom tel. čísle 159,“ upozornila myjavská samospráva.

Foto: Facebook/Mesto Myjava

Uplynulý víkend priniesol ďalší problém spojený s nakladaním s odpadom a udržiavaním čistoty na verejných priestranstvách v Myjave. Správa majetku mesta Myjava v spolupráci s oddelením výstavby a životného prostredia musela riešiť dve nelegálne skládky odpadu – jednu na Uici Milana Marečka a druhú na sídlisku Kamenné. Pri odpadkových košoch našli vyhodené veľké kusy starého nábytku.

„Takýto prístup, aký vidíte na fotografiách, nielenže špatí naše spoločné prostredie, ale aj ohrozuje prírodu, zvyšuje náklady samosprávy v oblasti odpadového hospodárstva a je porušením nariadení príslušného VZN,“ upozorňuje myjavská samospráva na sociálnej sieti.


Galéria: 4 fotky

Mesto Myjava pri tejto príležitosti pripomína, že ak sa niekto potrebuje zbaviť veľkoobjemového odpadu, má možnosť využiť takzvanú zberovú sobotu, ktorá sa uskutoční v jesennom období. Tento odpad môžete ako občan Myjavy bezplatne odovzdať aj v zbernom dvore na Brezovskej ulici počas jeho prevádzkových hodín.

„Radi všeobecne poukazujeme na to, ako to inde majú pekné, upravené, že len prejdeme za hranice a už je poznať rozdiel. No ak v prvom rade nezmeníme svoje zmýšľanie a svoj prístup k prostrediu, v ktorom žijeme, ak nebudeme všímaví, tak sa nič nezmení,“ konštatuje samospráva.

Pomohli by kamery?

Podľa niektorých obyvateľov by pomohlo nainštalovanie funkčných kamier. „To sme tu už párkrát riešili. Koľko kamier? Kam? Na každé stojisko? Ľahko sa napíše: Treba kamery. No realita je dosť odlišná. Najmä v súčasnej dobe rôznych nariadení GDPR a ochrany súkromia, kde treba na všetko súhlasy, označenia, absolvovať kontroly… Nie je všeliekom monitorovať všetky možné verejné priestranstvá a ľudí, ale určite by pomohlo, keby sme sa jednoducho správali normálne a zodpovedne. Máme praktické skúsenosti, aj na úseku životného prostredia, ktoré ukazujú, že ani kamery a fotopasce nie sú vždy využiteľné. Istotne, majú svoj význam i nejaký, povedzme výchovný alebo motivačný efekt, ale tú podstatu problému nezmenia,“ odpovedala samospráva.

„Na Kamennom sa tento bordel objavil deň po zbernej sobote a len pribúdal. Ľudia sú...ďakujeme za odpratanie,“ napísala Diana.





Najnovšie zo Slovenska

Najnovšie správy Trenčiansky kraj