Mladý vodič zrazil staršieho muža na priechode pre chodcov v Novákoch. Chodec skončil v nemocnici


Vodič zrazil chodca v Novákoch, muža previezli do nemocnice

Foto: Mladý vodič zrazil staršieho muža na priechode pre chodcov v Novákoch. Chodec skončil v nemocnici
Foto: Polícia SR - Trenčiansky kraj

V Novákoch na ceste I/64 došlo k dopravnej nehode, pri ktorej osobné vozidlo zrazilo chodca na priechode pre chodcov. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prievidzi začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví.

„Podľa doterajších zistení 25-ročný vodič vozidla VW Passat vo večerných hodinách nedal prednosť 60-ročnému chodcovi, ktorý prechádzal cez riadne označený a osvetlený priechod pre chodcov. Následne narazil pravým predným svetlom a pravým spätným zrkadlom svojho vozidla do pravej časti tela chodca, uviedla krajská polícia na sociálnej sieti.

Muž utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali okamžité lekárske ošetrenie a hospitalizáciu. Vodič bol podrobený dychovej skúške na alkohol, ktorá mala negatívny výsledok. Na mieste mu bol zadržaný vodičský preukaz.

V prípade dokázania viny hrozí vodičovi trest odňatia slobody až na jeden rok. Príčina nehody a miera zavinenia sú naďalej predmetom policajného vyšetrovania.



Najnovšie zo Slovenska